Aktuality

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2024/2025 proběhne 7.5.2024 od 10:00 do 12:00 v budově MŠ.plakát zápiskritéria k zápisu 2024/2025

V úterý 13.2. budeme mít ve školce karneval, děti přijdou v maskách.

V pondělí 29.1. do školky přijede divadlo s představením Jak se Jonáš otužoval.

Ve čtvrtek 18.1. budeme mít ve školce bílý den. Děti mohou přijít v bílém oblečení.

archiv aktualit Archiv aktualit

<<  Duben 2024  >>
po út st čt so ne
1234567
891011121314
22232425262728
2930

V kalendáři najdete všechny plánované výlety, besídky, vystoupení a další akce naší školky.

Mateřská škola Malešovice

Mateřská škola MalešoviceHolčičkaMateřská škola je první výchovně – vzdělávací institucí, se kterou se děti ve svém životě setkají. Poprvé se odloučí od rodiny. Pro děti i pro rodiče je to významný mezník. Dítě už není jen členem rodiny, stává se i členem kolektivu vrstevníků, do jeho života vstupují další noví lidé, kteří ovlivňují jeho svět. Proto je nesmírně důležité, aby tento přelom proběhl co nejcitlivěji a nejpříjemněji.

Všichni jistě z vlastní zkušenosti víme, že i když si z dětství nepamatujeme konkrétní situace, pocity přetrvávají. Jestli se děti cítí v mateřské školce dobře, ovlivňuje spousta faktorů a okolností.

Naše školka, přestože je rozlohou velká, je vlastně typická malá vesnická školička s rodinnou atmosférou. Příjemné prostředí, atmosféra důvěry, vstřícnost, otevřená komunikace, tolerance, respekt a vzájemná úcta. To vše je důležité, aby se děti i dospělí cítili dobře a nezažívali zbytečné stresy.

Školka by se měla stát pro děti obohacením jejich života, nikoliv náhradou života v rodině. Ta je stále tím nejdůležitějším. Proto je nesmírně důležitá otevřená komunikace a spolupráce rodičů a pedagogů.  Znalost rodinného prostředí a zázemí dětí nám umožňuje lépe chápat chování dětí, jejich projevy, výkyvy, slabosti i silné stránky a společně s rodiči na děti pozitivně působit a přitom respektovat jejich individualitu.

O nás

Mateřská škola MalešoviceChlapečekMateřská škola se nachází v klidné okrajové části obce. Školka má dvě budovy – v nižší budově  v přední části je technické zázemí a školní kuchyně, třídy, šatny, ředitelna a prostory pro veřejnost jsou v zadní budově u školní zahrady, kde je i hlavní vstup do mateřské školy.

Od srpna 2008 prochází budova, vnitřní prostory, zahrada i okolí školky průběžnou rekonstrukcí a renovací, aby zařízení a vybavení splňovalo bezpečnostní a hygienické normy  a především vyhovovalo potřebám dětí. Pro děti i dospělé je důležité trávit den v příjemném prostředí.

Děti jsou rozděleny do dvou věkově smíšených tříd.

Podpora vzdělávání ZDE.